Bon Jovi – „Lost Highway”

Jak informuje muzyka.onet.pl:

Nowe dzieło Bon Jovi zawiera… elementy country. Zachętę dla kapeli stanowił ubiegłoroczny sukces piosenki „Who Says You Can’t Go Home?”. Był to pierwszy od kilkudziesięciu lat utwór rockowego zespołu, który zdobył szczyt amerykańskiej listy przebojów country. Jon Bon Jovi, zapewnia jednak, że grupa nie odcina się całkowicie od swego tradycyjnego brzmienia. Nawiązania do stylu country są subtelne i w dużej mierze dotyczą warstwy tekstowej.
- Artystyczna wolność, jest tym elementem, który sprawił, że ta płyta się pojawiła – mówi Jon Bon Jovi. – Wolność muzyczna – niezbędna do poszukiwania i odkrywania nowych dźwięków oraz emocjonalna, która pozwoliła nam wyrazić to, co mamy w sercu.

Pisanie z Jonem piosenek na ten album było niezwykle oczyszczające – opowiada Richie Sambora, który współtworzył dziesięć z dwunastu utworów. – Przeszedłem ostatnio przez wiele bardzo intensywnych doświadczeń. Choroba ojca, bolesny rozwód, początek nowego etapu w moim życiu. Oczyściłem się ze wszystkiego dzięki temu projektowi, każdą najdrobniejszą cząstkę duszy, którą mam we władaniu.

Uzupełnieniem tandemu Jon Bon Jovi/Richie Sambora, jest dwóch uznanych producentów. Pierwszy z nich, John Shanks, jest jak to określa sam Bon Jovi, „piątym członkiem zespołu”. Dzięki jego pomocy, powstał nagrodzony Grammy 2006 album „Have A Nice Day”. Drugi, Dann Huff, jest producentem – gwiazdą z Nashville, spod jego ręki wyszły płyty między innymi Keitha Urbana czy Rascal Flatts.

Poniżej pierwszy singiel z płyty, noszący tytuł (You Want To) Make A Memory.

YouTube Preview Image

Premiera Lost Highway już 11 czerwca. Na płycie znajdzie się 12 utworów, których pełną listę można zobaczyć chociażby na podstronie Onetu. Zapowiada się smakowity kąsek :D

5 myśli nt. „Bon Jovi – „Lost Highway”

  1. Wszyscy czekamy na tę płytę ;) I mimo, że miałem mnóstwo obaw, słysząc, że będą na niej elementy country, po usłyszeniu snippetów jestem spokojny. Zapowiada się bardzo dobry materiał :)

  2. O wlasnie, dzis w RMF jednym uchem slyszalem cos bon joviego i sie zastanawialem o co chodzi. Ot bon jovi to bon jovi, dla jednych fajna lajtowa kapelka, dla innych szczyt kiczowatego popu. Ja tam ich lubie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam Protection by WP-SpamFree