Kot, który zwiastuje rychłą śmierć

Za Onetem:

Kot o imieniu Oscar, który mieszka w amerykańskim stanie Rhode Island, potrafi przewidzieć śmierć starszych ludzi na kilka godzin przed jej nastąpieniem – informuje prestiżowe pismo „New England Journal of Medicine”.

Oscar odwiedza mieszkańców Ośrodka Rehabilitacyjnego dla Seniorów w Providence na kilka godzin przed ich zgonem. Personel kliniki zna już zdolności zwierzęcia i traktuje jego wizyty jako sygnał alarmowy.

Pracujący w ośrodku lekarz Oscar Sosa twierdzi, że kot przyszedł już do 25 pacjentów tuż przed ich śmiercią. Profesor Brown University Joan Teno, która opiekuje się pacjentami kliniki, twierdzi, że „kotu zawsze udaje się pojawić i zawsze robi to w ostatnich godzinach życia starszych ludzi”.

Jej zdaniem jednak, jego zachowanie nie musi świadczyć o paranormalnych zdolnościach. – Możliwe, że ma to wytłumaczenie chemiczne – twierdzi.

Dwuletni szaro-biały Oscar mieszka głównie na trzecim piętrze kliniki w Providence.

Narobią legend, nastraszą ludzi, a potem tacy schodzą z tego świata… ze strachu przed kotem. Choć kto wie, czy kiciuś nie ma pewnej intuicji?

Jedna myśl nt. „Kot, który zwiastuje rychłą śmierć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam Protection by WP-SpamFree