Miś bez mamy

Cytując Interię:

W berlińskim zoo zaprezentowano małego polarnego misia o imieniu Knut, którego matka odrzuciła po narodzeniu. Misiem zajął się jeden z pracowników zoo, który karmi go butelką i pielęgnuje. Zoo nie zgodziło się na uśpienie misia, czego domagali się niektórzy ekolodzy, twierdząc, że zwierzę będzie nieprzystosowane do życia.

Choć w wielu aspektach można zgadzać się z Ekologami, tu ich tok myślenia jest wręcz debilny. Całe szczęście niektóre ich pomysły są odpierane, bo kto wie, na jakie inne idiotyzmy wpadną „przyjaciele przyrody”? :/

Galeria do artykułu Interii znajduje się tutaj.

3 myśli nt. „Miś bez mamy

  1. Oj, chodzi o to facet nie wychowa niedźwiadka tak jak jego naturalna matka. Można to przyrównać do tego, że dziecko wychowane przez wilki nigdy nie będzie mówiło, ani chodziło na dwóch nogach. Wygląda jak człowiek, a nie zachowuje (rozumuje) jak on.
    Ekolodzy nie chcieli dopuścić do takiej sytuacji, gdyż zwierze wychowane przez człowieka stanie sie „pluszowym misiem”. Dlatego byli za tym zeby misia uśpić. Zwłaszcza, że w naturalnych warunkach Knut by nie przeżył. I właśnie o to chodziło ekologom – o bycie wiernym prawom natury.

  2. Mimo wszystko ten miś żyje, i tak będzie „mieszkał” w zoo, więc nikt go do dziczy nie wypuści, nie każe mu samemu zdobywać pożywienia. To tak, jakby zabić dziecko, bo jego rodzice nie chcą go wychowywać, ale też nie oddali do aborcji i nie można mu przyznać drugiej rodziny.

  3. Jasne, z tym przystosowaniem ekolodzy się mylą – miś będzie przystosowany do życia w ZOO. Ba, założę się, że jak mu podrzucą jakąś miśkę to też będzie wiedział o co chodzi ;), nawet bez pomocy mamusi. Sprawy po prostu do końca nie przemyśleli. Chociaż, jak pisałem wcześniej ich myślenie opiera się na tym, aby nie ingerować w mechanizmy jakimi rządzi się natura, bo sprawdziły się w ciągu ostatnich… miliardów lat. A człowiek jest na ziemi krócej i uważa że to co on postanowi jest najmądrzejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam Protection by WP-SpamFree