Parafia katolicka zmienia się co piątek w meczet

Za Onetem:

Proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w miasteczku Paderno w północnych Włoszech w każdy piątek oddaje kilka sal parafialnych muzułmanom, aby mogli zebrać się na modlitwie.
- Nie ma co opowiadać tyle o dialogu z muzułmanami, skoro potem zamykamy im drzwi przed nosem; dla mnie wszyscy są dziećmi Bożymi – wyjaśnił przedstawicielom mediów ksiądz Aldo Danieli, proboszcz parafii.

69-letni ks. Danieli już od dwóch lat udostępnia pomieszczenia parafialne wyznawcom islamu, ale dopiero w teraz upubliczniło tę wiadomość stowarzyszenie wolontariuszy Auser.

Paderno ma 11.500 mieszkańców, w tym 650 imigrantów z północnej Afryki i wschodniej Europy. Muzułmanie nie mieli gdzie się spotykać na modlitwie.

W piątki zazwyczaj przychodzi do parafii 200 muzułmanów, ale z okazji ważnych świąt muzułmańskich, jak na przykład zakończenie ramadanu, zbiera się tam 1.000 do 1.200 wyznawców islamu.

Poprosili mnie o pomoc i nie wahałem się z odpowiedzią „proszę bardzo”, zwłaszcza że wiele z tych pomieszczeń parafialnych świeci pustkami – powiedział ks. Danieli.

Szkoda tylko, że tak niewielu mówiących o tolerancji dla innych religii umie ją także zaprezentować własnymi czynami…

3 myśli nt. „Parafia katolicka zmienia się co piątek w meczet

  1. Bardzo dobry pomysł. Tylko właśnie szkoda, że nie wszyscy Katolicy wykazują się taką tolerancją. Dialog między przedstawicielami wszystkich religii jest możliwy. Niektórzy nie rozumieją podstawowych zasad…

  2. Jaka zaś szkoda, że 40% (vide statystyki) mieszkającyh w GB mmuzułmanów najchętniej widziałaby wprowadzony tam szariat a liberalni z pozoru imamowie odpowiednio podpuszczeni przyznają się do radykalnych poglądów które maskują „bo na razie tak trzeba” (niedawny przykład z Włoch właśnie).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam Protection by WP-SpamFree