Skype 4.0 już jest!

skype

Zgodnie z nagłówkiem, nowe Skype już jest. Wersja 4.0, po okresie testów pod postacią bety, została udostępniona publicznie jako edycja stabilna (dokładnie oznaczona jako 4.0.0.206.). Trzy najistotniejsze nowości (wyróżnione przez twórców) to:

  • większa rozdzielczość obrazu wideo;
  • poprawiona jakość i stabilność połączeń audio;
  • przełączanie pomiędzy rozmowami;

Od siebie dodam, że pierwszą zauważalną zmianą jest nowy design głownego okna programu. Mogę się mylić, ale jest to chyba pierwsza tak radykalna zmiana w historii Skype… co ciekawsze, moim zdaniem bardzo udana zmiana ;)

Nowe Skype 4.0 można pobrać z tego miejsca. Tutaj zaś można przeczytać szerzej o nowościach w tej edycji aplikacji.

Ach… Jeszcze jedno… Jako, że jestem z natury złośliwy… Jeden ze zrzutów nowej wersji, zaprezentowany przez autorów:

skype40video

Jakość obrazu, jaką zademonstrowali pod „wideo na dużym ekranie” dają raczej lustrzanki cyfrowe, wsparte Photoshopem lub innymi machinami do poprawy zdjęć ;) O takim obrazie przez kamerki internetowe musimy na razie pomarzyć ;)

Mimo wszystko – nowe Skype warto zainstalować. Przekonajcie się sami, olewając marketingowy bełkot ;]

6 myśli nt. „Skype 4.0 już jest!

  1. O rany… jak ja nienawidzę takich praktyk jak wstawianie obrobionego zdjęcia w miejsce obrazu z kamery internetowej albo na opakowania tanich cyfrówek. Niesamowicie mnie to drażni bo kiedyś dawno się właśnie w taki sposób przejechałem ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam Protection by WP-SpamFree