Szklana pułapka 4.0 – trailer i polska premiera

YouTube Preview Image

John McClane powrócił! Na świecie już przed ponad miesiącem, w naszym kraju dopiero dziś. Choć przybyło mu lat, wciąż raczy nas swym ironicznym uśmiechem. Według pojawiających się stopniowo recenzji film nie jest arcydziełem w swej dziedzinie, ale spełnia podstawową, powierzoną mu rolę – jest znakomitym kinem akcji.

Na recenzję z mojej strony przyjdzie jeszcze czas. Póki co z radością oglądam całkiem ciekawie zmontowany trailer filmu. Czy bawi Was, tak samo jak mnie, użycie nieco bardziej „gitarowej” finałowej kantaty z IX Symfonii Ludwiga van Beethovena („Ody do radości”)? Jak dla mnie to strzał w dziesiątkę ze strony twórców zwiastuna i jedna z głównych zalet filmiku.

Swoją drogą, dobrze, że zdecydowano się na tytuł Szklana pułapka 4.0. Aż boję się pomyśleć, co nasi świetni tłumacze mogliby zrobić z Live Free or Die Hard (oryginalna nazwa). Może „Życie wolnym albo szklana pułapka”? Albo „Szklana pułapka: Próbując żyć wolno”? ;)

4 myśli nt. „Szklana pułapka 4.0 – trailer i polska premiera

  1. Tak się wszyscy czepiają tłumaczenia tytułu, kiedy to ono ma sens. Kiedy wychodziła część pierwsza filmu, jego twarzą nie był Willis, ale szklane wieżowce, w których miała miejsce akcja.

  2. Mnie bardzo interesuje jak bardzo jest to prawdą, że w film „jest klasycznym kinem akcji, bez efektownych wodotrysków zrobionych w komputerze” (ostatnio któryś ze znajomych wyraził taki komentarz). Nie chce mi się wierzyć, że nie ma tam wodotrysków, a z tego co widziałem w trailerach jest wręcz przeciwnie – Szklana Pułapka 4.0 ma ich tyle samo, co reszta hollywoodzkich produkcji (nie mówię oczywiście, że to źle ;))

  3. Pingback: Oda do radości - na gitarze elektrycznej at Fett.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam Protection by WP-SpamFree